Aparaty USG dla weterynarzy

Napisany przez dnia Wrz 6, 2007 w Medycyna

Praca weterynarza nie należy do najprostszych. W przeciwieństwie do lekarzy medycyny, którzy wybierają specjalizację i w niej pracują i zdobywają doświadczenie, lekarz weterynarii musi znać się  na praktycznie wszystkich problemach i dolegliwościach jakie trapią zwierzęta hodowane przez ludzi. Co więcej, weterynarz musi posiadać widzę na temat różnych gatunków zwierząt.

Oczywiście weterynarze nie są alfą i omegą i też w jakimś stopniu musza się ukierunkowywać. Specjalizują się w zwierzętach domowych, hodowlanych czy dzikich zwierzętach trzymanych w ogrodach zoologicznych. Jakkolwiek wszyscy lekarze weterynarii doceniają zdobycze techniki, które wpierw trafiły do medycyny, po czym zostały szybko zaadoptowane do weterynarii.

Przykładem mogą być ultrasonografy, które na początku wykorzystywane były w szpitalach,  a obecnie  z powodzeniem używają ich weterynarze. Usg weterynaryjne nie odbiega jakością obrazu i dokładnością od ultrasonografów medycznych. Krokiem milowym dla weterynarzy było usg przenośne zaprojektowane i wykonane specjalnie dla weterynarzy, które znacząco wpłynęło na komfort pracy w Tereni i pozwoliło na szybko diagnostykę bez potrzeby transportowania zwierząt.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.3/10 (15 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)