Czapki na każdą porę roku

Napisany przez dnia Lis 14, 2017 w Pozostałe

Bez wątpienia, czapki można podzielić ze względu na różne cechy. Najpopularniejszy zdaje się jednak podział na letnie oraz zimowe rodzaje czapek.

Czapka na lato

Jeśli chodzi o ciepłe dni, czapki są w nie tak naprawdę potrzebne nieco mniej niż w zimie. Właściwie, jedynym ich praktycznym zadaniem może być przysłonięcie mocnych promieni słonecznych. Takie właśnie zdaje się być główne zadanie czapek z daszkiem, będących najpopularniejszymi czapkami letnimi. Warto jednak mieć na uwadze, że rodzaje czapek z daszkiem są również bardzo różnorodne.

Większość czapek, które posiadają daszki ma podobną budowę, co nie znaczy jednak, że są takie same. Najczęściej podstawa czapki jest dosyć miękka, aby nakrycie głowy mogło się dopasować do kształtu głowy jego użytkownika. Z przodu natomiast przymocowany jest daszek, który jest mniej lub bardziej utwardzony.

Czapka dla bejsbolisty

Mówiąc o czapkach z daszkiem nie sposób nie wymienić bejsbolówki. Jest to wąska czapka, która posiada również wąski daszek. Ponadto, daszek ten, mimo iż jest utwardzony, można zginać. Zadanie czapki bejsbolówki jest oczywiste, ma zasłaniać słońce nie grzejąc przy tym zbyt mocno głowy w ciepły letni dzień.

Nazwanie czapki o której mowa bejsbolówką nie jest wcale dziełem przypadku. Pierwszymi jej użytkownikami byli bowiem właśnie bejsboliści. Kłopotliwa była dla nich bowiem gra w baseball w słoneczny dzień, gdyż często rażeni promieniami nie widzieli piłki ani innych zawodników. Bejsbolówka rozwiązała ten problem.

Czapka hiphopowca

Innym rodzajem czapki z daszkiem jest czapka hiphopowca. Pomimo ogólnie podobnej budowy do bejsbolówki, jest ona w gruncie rzeczy zupełnie inną czapką. Przede wszystkim, jest bardzo szeroka. Mowa tu zarówno o podstawie czapki, jak i o jej daszku. Uwagę zwraca też całkowita sztywność wszystkich jej części. Warto zauważyć, że jest to czapka noszona praktycznie przez wszystkich hiphopowców. Jak się jednak okazuje, coraz częściej sięgają po nią również ludzie kompletnie niezwiązani z muzyką hip hop, ani ze zbudowaną wokół niej subkulturą.

Czapki idealne na zimę

Jak już wcześniej wspomniano, w zimie czapki są szczególnie przydatne. Chronią głowę przed przemarznięciem. Takie zadanie mają chociażby czapki z pomponami. Są to zwykle tradycyjne czapki zakładane na uszy, które na czubku mają przyczepiony pompon. Ponadto, funkcje czapek zimowych mogą spełniać też pilotki. Są to czapki wzorowane na dawnych nakryciach głowy pilotów i kierowców. Opuszczane na uszy, ocieplane klapki zapewniają ciepło i komfort.

Więcej o rodzajach czapek znajdziecie na tym blogu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)