Dobra włoska restauracja w Krakowie

Dobra włoska restauracja w Krakowie

Napisany przez dnia Mar 20, 2017 w Turystyka

Kuchnia włoska już na dobre chyba podbiła serca, i oczywiście żołądki, Polaków. Ale nie ma w sumie w tym nic dziwnego, wszak kuchnia włoska jest popularna na całym świecie. Najbardziej oczywiście tam, gdzie wyemigrowali mieszkańcy Włoch. Dziś kuchnią włoską można delektować się bez potrzeby wyjazdu do Włoch. Można oczywiście przygotowywać potrawy w domu, ale najlepszym miejscem na próbowanie włoskich specjałów jest dobra włoska restauracja. Kraków jest miastem, w którym takich restauracji nie brakuje i zarówno turyści, jak i mieszkańcy grodu pod Wawelem mogą delektować się pysznymi potrawami rodem z Włoch.
Moda na kuchnię włoską nie powinna dziwić. Kuchnia włoska jest pyszna, sycąca, a przy tym lekka. Potrawy pełne są warzyw i owoców, a także ziół. Największym skarbem kuchni włoskiej są potrawy mączne, w szczególności makarony. Spaghetti to potrawa, którą zna już obecnie cały świat.
W kuchni włoskiej zakochuje się większość osób, które wyjadą do Włoch w celach turystycznych i na miejscu próbują lokalnych potraw. Ważne, aby były to naprawdę włoskie potrawy, jak najmniej zmodyfikowane przez komercyjne prawa rynku. Gdy spróbuje się prawdziwej lokalnej kuchni włoskiej, nie dziwi to, że chce się takiej samej spróbować w swoim miejscu zamieszkania. W dużych miastach takich jak Kraków restauracja włoska to już powszechny widok. Tego typu miejsce jest najlepszym do tego, aby spróbować prawdziwych włoskich potraw. Choć można je przygotować w domu, to wiele z nich jest naprawdę trudnych do ugotowania, zarówno z braku odpowiednich składników, jak i umiejętności. A wiele włoskich restauracji zatrudnia włoskich kucharzy lub nawet jest prowadzonych przez rodowitych Włochów.
W Krakowie dobrą restauracją z kuchnią z Italii jest restauracja włoska DaPietro (dapietro.pl), która ceniona jest za to, że wiernie oddaje smaki z Półwyspu Apenińskiego. A jeśli chodzi o restaurację, ważny jest również nastrój, jaki w niej panuje. Restauracja ta zdobyła już sobie uznanie wśród klientów oraz krytyków kulinarnych. Na rynku działa już ponad dwadzieścia lat i na stałe wpisała się w kulinarny krajobraz rynku. Jeśli chodzi o menu restauracja DaPietro Kraków jest miejscem, gdzie można spróbować zarówno tak dobrze znanych potraw jak pizza czy spaghetti bolognese, jak i bardziej wyrafinowanych dań, w tym wielu bardzo mało w Polsce popularnych. Restauracji DaPietro udała się więc trudna tak naprawdę sztuka oddania prawdziwych włoskich smaków. Można tam wpaść na szybką przekąskę, randkę, wykwintną kolację czy rodzinny lub biznesowy obiad.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)