Jak w praktyce wygląda pożyczka przez internet?

Jak w praktyce wygląda pożyczka przez internet?

Napisany przez dnia Paź 12, 2011 w Biznes i ekonomia

Ostatnimi czasy, wszystko co internetowe staje się modne i popularne. Nie inaczej jest w przypadku pożyczek przez internet, których – między innymi za sprawą intensywnej reklamy medialnej – chce “spróbować” coraz to więcej osób. Nie bardzo jednak wiedząc, jak taka pożyczka przez internet powinna wyglądać, często mogę one “naciąć się” na nieuczciwego pożyczkodawcę. Warto zatem pokazać, jak właściwie powinno wyglądać pożyczanie pieniędzy w sieci.

Tylko wniosek czy coś więcej?

Pożyczki przez internet promują w głównej mierze parabanki. Dla wielu osób pożyczka przez internet oznacza w związku z tym pożyczkę parabankową, tyle, że “przez internet”. Problem w tym, że parabanki zwrot “przez internet” rozumieją bardzo różnie.

Część firm pożyczkowych “przez internet” pozwala więc jedynie… złożyć wniosek o pożyczkę. Cała reszta odbywa się standardowo, zaś pożyczka przez internet w takim wydaniu rozczarowuje i w zasadzie nie jest niczym nowym. Nie warto zatem zawracać nią sobie głowy.

Chyba, że firma pożyczkowa nastawia się głównie na działalność internetową i pożyczki pozabankowe w sieci udziela na preferencyjnych warunkach. Chodzi tu głównie o niższe oprocentowanie oraz rezygnację z niektórych opłat – na przykład za obsługę domową. Tej ostatniej zresztą w tym wypadku nie ma, bo pieniądze są wypłacane przelewem i tak samo odbywa się spłata pożyczki.

Prywatnie przez internet

W sieci znaleźć można także pożyczki prywatne, które są znacznie tańszą formą pożyczek internetowych niż te, opisane w poprzednim akapicie. Szukać należy ich przede wszystkim na różnego rodzaju portalach pożyczkowych oraz stronach oferujących pożyczki społecznościowe.

Pożyczki prywatne to mimo wszystko nowość, a wobec tego ich dostępność pozostawia ciągle wiele do życzenia. Ten sposób pożyczania pieniędzy w sieci będzie jednak prawdopodobnie się rozwijał, zatem być może już teraz warto się nim zainteresować. W końcu można dzięki temu zaoszczędzić i to wcale nie mało.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.8/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 z 1 głos)