Jak wygląda inteligentny dom?

Napisany przez dnia Kwi 18, 2008 w Dom i mieszkanie

Inteligentne technologie coraz widoczniej stają się składową tego świata, powodując, iż są one używane na coraz większą skalę oraz w coraz większej ilości branż. Młodzi ludzie wzrastając wśród tych nowoczesnych urządzeń doskonale czują się wśród komputerów lub innych produktów wykorzystujących nowoczesne technologie. Przekłada się to również na coraz większe zainteresowanie inteligentnymi urządzeniami instalowanymi w mieszkaniach.

Z tego powodu popularne stają się instalacje elektryczne pozwalające zamienić zwykłe mieszkanie w inteligentny dom. Jednym z takich systemów administracji domem jest EIB wyróżniający się najwyższą popularnością oraz dobrymi recenzjami. Mimo swej wysokiej ceny system EIB ma pozycję lidera, dzięki czemu nowoczesne instalacje elektryczne są utożsamiane tylko z EIB. Nie oznacza to jednak, że EIB nie ma silnych konkurentów, gdyż inteligentny dom oparty o konkurencyjny dla wspomnianego EIB system INELS w żadnym stopniu nie jest gorszy pod kątem jakości i możliwości. Różnica jedynie widoczna jest w popularności i świadomości marki, dzięki czemu inteligentny dom wyposażony w system INELS może być sporo tańszy od budynku wyposażonego w instalacje elektryczne produkcji EIB. Popularne są również między innymi takie technologie jak LCN czy bezprzewodowy Xcomfort firmy Moeller.

Nowoczesny inteligentny dom można dostosować do własnych potrzeb. Wiadomo bowiem, iż niektórym użytkownikom nie jest niezbędne do szczęścia sterowanie niektórymi urządzeniami czy zarządzanie monitoringiem. Istnieją też jednak tacy, którzy pragną, by ich inteligentny dom posiadał nawet najbardziej absurdalne funkcje, z których i tak pewnie przenigdy nie skorzystają. Inteligentny dom wyposażony zarówno w system EIB jak i w każde inne rozwiązanie oprócz ponadprzeciętnego luksusu umożliwia również liczne udogodnienia i zwiększa bezpieczeństwo domowników. Nie należy więc myśleć, iż instalacje elektryczne, którymi naszpikowane są inteligentne domy to tylko drogi gadżet mający na celu podniesienie prestiżu pośród swych przyjaciół i innych ludzi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.5/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)