Najczęstsze awarie w mieszkaniu

Napisany przez dnia Kwi 10, 2017 w Dom i mieszkanie

Każdy w swoim życiu przechodzi okres usamodzielnienia się stając na własne nogi. Podejmuje stałą pracę, z której musi się utrzymać oraz wynajmuje lub kupuje dom czy mieszkanie. Starania o wygląd i atmosferę bardzo często przyświecają młodym ludziom w ich pierwszym lokum mieszkalnym. Osoba młoda, często niedoświadczona nie ma pojęcia jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Awaria w domu następuje dość często i jest związana z różnymi kwestiami.

hydraulikaCzasami jest to kwestia niewielkiej naprawy, a czasami uszkodzenia są na tyle rozległe, że sprzęt nadaje się do wyrzucenia. Niestety bardzo trudno jest posiadać wiedzę wszechstronną i znać się na wszystkim, najczęściej potrzebujemy pomocy fachowca. Najczęściej psują się sprzęty, które są używane przez nas na co dzień: pralki, lodówki, sprzęt RTV (mają one określony czas żywotności). Bez względu na to, co nam się popsuje, problem usunięcia usterki spoczywa na sprzedawcy lub producencie. Jako konsumenci mamy prawo do bezpłatnej naprawy każdej usterki lub, jeśli okaże się to niemożliwe – do wymiany sprzętu na nowy i naprawy. W gwarancji mamy w sposób ścisły określony zapis jakie to usterki są objęte ochroną producenta (podlegają gwarancji).

Co dzieje się natomiast w przypadku awarii instalacji wodociągowej? Konieczne należy wezwać pogotowie hydrauliczne (polecam usługi z www.hydraulik24.krakow.pl dla osób z Krakowa lub okolic). Na dziennym porządku w naszych domach i mieszkaniach pękają i ulegają degradacji rury, które najczęściej mają też swoje lata. Podczas gdy zalanie własnego lokum mieszkalnego wiąże się z przeogromnym stresem dla jego właściciela drugi nieco większy przeżyje gdy okaże się, że z jego powodu zalane zostanie także mieszkanie sąsiada. Warto więc pamiętać o ubezpieczeniu własnego mieszkania od takich przykrych zdarzeń (niewielka ilość osób z tego korzysta). Polisa OC chroni nas od pokrywania kosztów z własnej kieszeni.

Jednak tak odległa wypłata środków na nic się nie zda jeśli w tym momencie nasze mieszkanie jest zalane i nie może być przez nas użytkowane. Natychmiast powinniśmy powiadomić o zdarzeniu właściciela lub nadzorcę budynku, zleci on zamknięcie głównego zaworu wody. Gdy zrobimy to w miarę szybko to straty będą mniejsze, niż w przypadku zwlekania z tym. Później należy skontaktować się ze specjalistą, który naprawi uszkodzenia i będzie wstanie ocenić poniesione przez nas straty.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)