Prezenty dla niego

Napisany przez dnia Lip 27, 2007 w Sklepy internetowe

Często zastanawiamy się jaki prezent kupić dla mężczyzny. Wydaje się to nieco łatwiejsze niż kupno upominku dla kobiety. Ale czy na pewno? Chciałbym poświęcić tej kwestii kilka zdań.

Jeśli mężczyzna kupuje prezent dla swojego kolegi, pierwsze skojarzenie jest oczywiste: butelka dobrego alkoholu. Moim zdaniem będzie to dobry wybór, pod warunkiem oczywiście, ze obdarowany nie jest abstynentem. W takim wypadku trzeba pomyśleć o jakimś innym upominku. Można zdecydować się wówczas na zakup jakiegoś sprzętu sportowego (jeśli przyszły obdarowany uprawia sporty), ewentualnie książki lub płyt z muzyką, czy filmem.

Z kolei w przypadku, gdy kobieta kupuje jakiś prezent dla mężczyzny, należy moim zdaniem rozważyć dwa przypadki: zakupów dla mężczyzn bliskich (męża, chłopaka, narzeczonego) i pozostałych.

Pozostając w bliskich związkach z inną osobą zazwyczaj zna się jej gust i przyzwyczajenia. Wtedy można spróbować kupić upominek bardziej osobisty, np. jakąś część garderoby (koszula, sweter), dobrej jakości kosmetyki (woda toaletowa lub płyn po goleniu) lub coś z biżuterii (w przypadku mężczyzn w grę będzie wchodził raczej tylko zegarek). Jeśli facet uprawia sport można mu podarować np. gogle narciarskie, okularki do pływania, kijki trekkingowe lub coś w tym stylu (w zależności od tego jaki sport uprawia).

Jeśli zaś nie znamy zbyt dobrze mężczyzny, wtedy należy się pokusić o coś bardziej neutralnego. Dobrym prezentem dla mężczyzny będzie krawat. Trzeba tylko sprawdzić jakie wzory i modele są w danej chwili modne, ale taką informację uzyskamy w każdym porządnym sklepie z męską odzieżą. Innym ciekawym upominkiem będzie elektroniczny gadżet. Może się to jednak wiązać z nieco większymi wydatkami. To oczywiście tylko przykłady upominków. W zależności od okazji można kupić coś droższego, albo jakiś drobiazg. Warto jednak przemyśleć całą sprawę tak, żeby zakupionym prezentem sprawić obdarowanemu prawdziwą radość.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.8/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)