Radcy prawni, dlaczego jednak korzystamy z ich usług.

Radcy prawni, dlaczego jednak korzystamy z ich usług.

Napisany przez dnia Paź 28, 2010 w Biznes i ekonomia

Przynajmniej raz w życiu, każdemu zdarzają się sytuacje, gdy musi stanąć oko w oko z Temidą, lub przynajmniej ocieramy się o zagadnienia związane z prawem Polskim. Jedni próbują znaleźć rozwiązanie samodzielnie, zdecydowana większość woli udać się po poradę do radców prawnych.

Zarówno adwokaci jak i radcy prawni są przedmiotem niewybrednych żartów, dopiero w sytuacjach podbramkowych doceniamy ich ogromną wiedzę z różnego zakresu prawa.

Najczęściej spotykamy się z prawem spadkowym, gdzie pomoc radców prawnych jest nieoceniona. Pomogą dobrać odpowiednie dokumenty, napisać wnioski do sądu lub doradzą jak rozwiązać sprawę notarialnie. Radcy prawni są równie pomocni w sprawach rozwodowych, gdzie często przed rozprawą w sądzie należy zgromadzić najróżniejsze zaświadczenie, poświadczenia, dobrać odpowiednich światków.

Dlatego nim następnym razem zaczniemy opowiadać dowcipy o prawnikach, zastanówmy się ile oni musieli czasu poświęcić na zdobycie odpowiedniej wiedzy, więc ceny ich porad nie sa wcale wygórowane.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.1/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)