Snapback – styl, o którym jest głośno!

Snapback – styl, o którym jest głośno!

Napisany przez dnia Lis 10, 2017 w Pozostałe

Czapki snapback to jedne z najpopularniejszych nakryć głowy w modzie ulicznej. Czapeczki te wywodzą się oczywiście z amerykańskich sportów i zawodów ligi NHL, MLB, NBA & NFL. Na stałe weszły do mody w latach 90-tych ubiegłego wieku i królują do dziś – choć tak naprawdę, pierwsze czapki z daszkiem zastosowano już na początku dziewiętnastego wieku. Wówczas jednak, czapka snapback miała za zadanie ochronić sportowców przed palącym słońcem, przenikliwym wiatrem i deszczem.

Oficjalnie, czapka z daszkiem stała się modna po tym, jak w 1849 roku, grupa The Brooklyn Excelsiors, założyła ją na swój koncert. Od tego czasu, każdy pragnął posiadać bejsbolówkę – czyli odpowiednik znanej nam dzisiaj czapki snapback.

Ten rodzaj nakrycia głowy, świetnie odnalazł się jako element streetstyle’u, czyli mody ulicznej. W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, ikony amerykańskiej muzyki hip-hopowej, zaczęły masowo pojawiać się w nich na swoich koncertach. Czapki były elementem garderoby także w teledyskach i na wszelkiego rodzaju okładkach kaset, płyt czy na plakatach. Moda na czapki z daszkiem zawitała na stałe w popkulturze. Dziś nie wyobrażamy sobie streetwearu bez snabpacka – choć na pewien czas czapki te zostały zastąpione przez fullcapy, czyli czapki bez możliwości regulacji.

Klasyczne czapki snapback regulowane są plastikowym zapięciem. Jednak jak wiadomo, moda zmienia się i aktualnie coraz częściej można spotkać różne odmiany i wzory snapbacków. Jedną z wersji jest strapback, który charakteryzuje się materiałowym bądź skórzanym paskiem regulującym. Innym zaś jest velcro, posiadający regulację na rzep. Bez względu na to, który model wybierzemy, możemy mieć pewność, że dopasujemy się w stu procentach do ulicznego looku.

Z czym nosić snapbacki, by wyglądać cool?

Czapki te, to niewątpliwie bardzo wyrazisty dodatek do wielu stylizacji – zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Najczęściej takie nakrycie głowy nosi się do codziennego, ulicznego stylu, dobierając do tego sportowe buty i ubranie. Jednak czapka snapback równie dobrze wygląda e zwykłymi jeansami czy spodniami typu baggy. Można ją nosić także do spodni dresowych oraz krótkich. Są także przypadki – zwykle wśród ikon “czarnej muzyki” – że bejsbolówkę zestawia się z garniturem. Jest to nieco odważny krok, jednak w przemyślanej stylizacji wygląda naprawdę dobrze.

Snapback z charakteru pasuje do bardziej luźnych stylizacji. Dlatego warto zestawić ją z prostymi koszulkami, T-shirtami czy topami. Dokładając do tego sportowe obuwie i sportowe spodnie – mamy idealną stylizację na koncert czy imprezę.

Takie czapki pasują każdemu, kto uwielbia sportowy styl – więcej o czapkach typu snapback znajdziecie na stronie: http://czapki-snapback.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)