Stoły, krzesła czy szafy? Zobacz, jakie meble do sal lekcyjnych warto wybrać

Stoły, krzesła czy szafy? Zobacz, jakie meble do sal lekcyjnych warto wybrać

Napisany przez dnia Lut 10, 2017 w Pozostałe

Do sal lekcyjnych warto wybrać meble funkcjonalne, estetyczne, ale też bardzo wytrzymałe, zdolne znieść duże pokłady młodzieńczej energii. Na które meble i w jakiej stylizacji warto postawić? Oto nasze podpowiedzi i gotowe propozycje.

krzesła szkolne

www.flickr.com Pete CC 2.0

Producentów mebli szkolnych jest niewielu, sprzedawców za to multum. Aby wybrać produkty najlepsze musisz zdecydować się na rzetelny, sprawdzony sklep z dobrymi opiniami klientów. Powinien być wyposażony w dobrej jakości zdjęcia produktów i starannie tworzone, dokładne ich opisy, a co najważniejsze – posiadać rozsądne, dopasowane do jakości towarów ceny.

Stoły szkolne. Solidne w wykonaniu i w atrakcyjnych rozmiarach

Stoły to jedne z głównych elementów całego wyposażenia szkolnego. Jakość ich wykonania powinna bić na głowę, rozmiar powinie być tak duży, by uczniowie mogli mieścić na blacie wszystkie swoje naukowe przybory, a wysokość? Ta powinna być dobrana zgodnie z wiekiem uczniów. Nie ma nic bardziej niewygodnego niż stoły niedopasowane do rozwoju fizycznego dzieci. Następna kwestia – kolor. Proponujemy wybrać inny do każdej z sal tak, by dana barwa kojarzyła się z przedmiotem prowadzonym w danej klasie, na przykład do sali od biologii zielony, a do klasy matematycznej brązowy.

Krzesła szkolne. Dopasowane do stołów

W przypadku krzeseł do dyspozycji masz zdecydowanie większą ofertę, bo różniącą się między sobą nie tylko kolorami, ale również rozmiarami i wykorzystywanymi materiałami. Niektóre opierają się na metalowych wykończeniach, inne na drewnianych. Bardzo często różnią się kształtem oparcia i długością nóżek – mówią nam eksperci www.progenja.edu.pl.

Krzesła to jednak ten rodzaj mebla, który wymaga dopasowania do reszty. Powinny idealnie współgrać z wcześniej zakupionymi stołami. Decydując się na konkretny produkt uwagę zwróć na to samo – funkcjonalność, estetykę, ale i wytrzymałość. Krzesła powinny być wyprofilowane i dopasowane do kręgosłupów uczniów, wygodne na tyle, by przesiedzenie 45-minutowej lekcji nie sprawiało problemu i ładne, by zachęcały do korzystania z nich.

Szafy szkolne. Duże, pojemne i wytrzymałe

Szafy przydają się przede wszystkim w tych salach, gdzie znajduje się najwięcej przyrządów i akcesoriów. W końcu trzeba je wszystkie gdzieś schować, nie? Szafy szkolne powinny być duże, pojemne, a przy tym wytrzymałe i odporne na działanie różnych, niekiedy chemicznych, bodźców. Postaw je w tylnej i bocznej części sali – tak, by nie przeszkadzały w prowadzeniu lekcji, ale były jeśli to możliwe pod ręką.

Biorąc pod uwagę cenę mebli szkolnych pamiętaj o tym, że niska cena bardzo często przekłada się na równie niską jakość, dlatego w kwestii mebli szkolnych nie warto oszczędzać. Poza tym, i tak kupujesz je raz na bardzo długi czas.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 z 1 głos)