Taras z kostki brukowej. 3 różne propozycje na ten idealny

Taras z kostki brukowej. 3 różne propozycje na ten idealny

Napisany przez dnia Kwi 28, 2017 w Dom i mieszkanie

Zastanawiasz się nad stworzeniem tarasu z kostki brukowej? To przestań i zacznij działać! Dziś przedstawiamy 3 gotowe pomysły na stworzenie tarasu idealnego, rodem z trzech różnych krain.

Jeśli weźmiesz pod uwagę panujący w naszym kraju klimat i ceny wszystkich materiałów budowlanych, przeznaczonych do tworzenia tarasów zauważysz, że kostka brukowa to strzał w dziesiątkę. Wszystko jednak sprowadza się do wyboru odpowiedniego wzoru i prawidłowego wyłożenia, dającego efekt „pływającej” nawierzchni.

Kostka brukowa. Materiał budowlanych marzeń

Kostka brukowa, mimo że potrzebuje wymagającej pielęgnacji, nadal jest jednym z najtańszych, a mimo to różnorodnych i atrakcyjnych rozwiązań aranżacyjnych w zewnętrznej części posiadłości. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się na stworzenie 3 propozycji, dzięki którym Twój ogród nabierze rumieńców.

rodzaje kostki

Oliver Quinlan Flickr.com CC

Biel kontra zieleń

Elewacja Twojego domu oparta jest na różnych odcieniach brązu, a taras otacza zielony, gęsty trawnik? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem okazuje się taras w stylu biel kontra zieleń. Wykonany ze żwirowej, jasnej kostki brukowej ułożonej w kwadratowe płyty, wykończonej szarymi elementami, doskonale podkreślającymi kontrast tarasu z otaczającą go naturą.

Minimalizm dużej powierzchni

W tarasach o dużej, jednolitej i stabilnej powierzchni dobrze sprawdzają się minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne. Wybór jednej, głównej barwy to nie błąd, bo oryginalności może dodać nietypowe ułożenie pojedynczych cegiełek – inne na schodach, inne w otoczeniu kwiatów, a jeszcze inne w pozostałej części. Do elewacji w jasnym kolorze warto dobrać ciemną kostkę brukową, która zapewni atrakcyjny kontrast.

Pastelowa barwa Wenecji

Chcesz ocieplić zewnętrzną część Twojego domu? Kostka brukowa w odcieniach żółci, pomarańczy i jasnego brązu to właśnie to! Dołącz do tego bukiety różowych lub czerwonych kwiatów, a nawet w sezonie letnim Twój taras będzie błyszczał wyjątkowością. Pamiętaj jednak, by w przypadku schodów stopnie wyróżnić odcieniem o ton ciemniejszym – to nada wyrazistości.

Wybierz najlepszą kostkę brukową. Nie zapomnij o jej pielęgnacji

Obawiasz się, że nie znajdziesz takiego rodzaju kostki brukowej, jakiego potrzebujesz? Niepotrzebnie. Oferty producentów i sprzedawców obfitują w coraz to różnorodniejsze rozwiązania, dzięki którym można zrealizować pomysł nawet z najpiękniejszego snu. Pamiętaj jednak, że wybór kostki to nie wszystko. Materiał ten będzie potrzebował impregnacji, by specjalnie dla Ciebie wyglądać jeszcze piękniej.

Publikacja nadesłana przez zespół redakcyjny www.impregnacjakostki.eu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)