Tworzenie stron www i ich reklama

Napisany przez dnia Wrz 16, 2011 w Reklama

Kilka lat temu, ktoś, kto z pewnością zał się na marketingu, powiedział, że to czego nie ma w internecie, zwyczajnie nie istnieje. Słowa te stały się mottem ogromnej dzisiaj branży, zajmującej się tworzeniem stron www i ich reklamowaniem tak, by były widoczne w sieci. Branży, w której dominującą rolę odgrywają obecnie agencje interaktywne.

Agencja interaktywna – internetowa agencja reklamowa

Czym jest agencja interaktywna? To nic innego jak agencja reklamowa, tyle, że skupiająca się wyłącznie na internetowej części marketingu. Części, której podstawą jest stron internetowych.

To właśnie tworzenie stron www stanowi bowiem najważniejszą, żeby nie powiedzieć kluczową, część oferty agencji interaktywnej. Powód jest prosty – tworzenie stron www daje możliwość zaoferowania klientowi pozostałych produktów. Wszystkie one opierają się w końcu na koncepcji, która zakłada, że reklama firmy w sieci ogranicza się do reklamy w sieci strony firmowej.

Pozycjonowanie stron www – najlepsza reklamy w internecie

Tworzenie stron www jest na przykład pretekstem do złożenia klientowi oferty pozycjonowania owej strony. Pod tym skomplikowanym terminem kryje się cała masa działań, które mają na celu zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach takich jak Google. Osiąga się to poprzez optymalizację strony (wykonywaną już na etapie jej tworzenia) oraz późniejsze linkowanie – zdobywanie odnośników prowadzących do tej strony.

Pozycjonowanie stron www to dla agencji interes o tyle korzystny, że płatność za tę usługę odbywa się “abonamentowo”. Raz wypozycjonowana strona stanowi więc dla firmy, która ją stworzyła i wprowadziła na szczyt, doskonałą inwestycję, generującą prawie że pasywny dochód.

 

Oczywiście tworzenie i pozycjonowanie stron www to tylko wierzchołek góry lodowej. Reklama w sieci odbywa się przy okazji na wielu innych płaszczyznach (social media, blogi firmowe, marketing szeptany, reklama graficzna, mailingi), przez co chętnych do świadczenia tego typu usług nie brakuje.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.5/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)