Wewnętrzne dziecko. Uwalniasz je czasami?

Wewnętrzne dziecko. Uwalniasz je czasami?

Napisany przez dnia Mar 23, 2017 w Pozostałe

Każdy mężczyzna chciałby być uznawany za silnego i niezależnego, nieustraszonego oraz zdecydowanego. Tak naprawdę pod tą skorupą męskości tkwią małe dzieciaczki, które jeszcze niedawno miały pozdzierane kolana. Pozwalasz czasami swojemu wewnętrznemu dziecku zapanować nad Twoim życiem?

Z dużym przekonaniem mówi się, że mężczyzna nie dorasta tylko zmienia zabawki na większe

mężczyzna

Fotografia Ian Burt www.flickr.com Creative Commons

Większość kobiet z politowaniem kręci głowami, gdy w sklepie mężczyzna podchodzi do regału z klockami Lego lub innymi motoryzacyjnymi zabawkami. Tutaj właśnie pojawia się prośba do płci pięknej – nie róbcie tego. Idźcie sprawdzić najnowsze kosmetyki albo stójcie z nami i tęsknijcie za dzieciństwem.

Wszystko było dużo prostsze

Dorosły człowiek codziennie stawia czoła problemom, trudnościom i niezrozumieniom. W całej tej gonitwie po pieniądze i bycie na szczycie często zapomina się, że gdzieś tam w środku każdego mężczyzny jest jeszcze mały urwis, który z chęcią by odpoczął. W dzieciństwie robiło się to, co sprawiało nam największą przyjemność i frajdę. Róbmy to, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. To proste.

Jeżeli tylko chcesz to kup – jesteś dorosły

Największą zaletą dorosłości jest to, że możesz sobie kupić co tylko wymarzysz. Jeżeli więc w dzieciństwie pasjonowałeś się klockami Lego – kup sobie zestaw i złóż go tak, jak za dawnych czasów. Poczuj radość, szczęście. Po prostu pozwól Twojemu wewnętrznemu dziecku się wyszaleć. Człowiek czasami potrzebuje naprawdę sporej dawki odpoczynku, nie tyle fizycznego, co umysłowego. Niegdyś pasjonowałeś się samochodami? Kup sobie miniaturowe modele najbardziej ulubionych. Zrób coś dla siebie.

Jeżeli nie teraz to kiedy?

Czas leci zbyt szybko, by zastanawiać się nad tym, czy coś się powinno lub nie. Jeżeli wytaplanie się w błocie sprawia, że jesteś szczęśliwy – idź i rób to. Jeżeli zawsze chciałeś mieć psa – idź do schroniska i zaadoptuj. Spraw, by każdy Twój dzień, był lepszy od poprzedniego, a Twoje wewnętrzne dziecko dostało wymaganych wrażeń.

Tak bardzo chciałbym mieć syna

Niejeden mężczyzna o tym marzy. Na świecie pojawi się dziecko i wszystko się zmienia. Czasami nie jest kolorowo, ale gdy tylko minie trochę czasu wszystko nabiera większego sensu. Będąc w sklepie nie zastanawiasz się, co spodoba się synowi, tylko wybierzesz to, co zawsze chciałeś mieć. Żona, która kiedyś w sklepie spojrzała na Ciebie z politowaniem teraz będzie widziała Cię jako męża, ojca a przede wszystkim mężczyznę.

Nie bójmy się okazywać emocji

Mężczyzna nie musi być kojarzony z niewzruszeniem i oschłym traktowaniem. Pokazywanie emocji to nic złego – oznacza tylko tyle, że jesteś człowiekiem.

Materiał pod redakcją zespołu Etie Man. Serwisu dla prawdziwych mężczyzn

Etie Man

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 z 1 głos)