Z dzieckiem do urzędu…

Napisany przez dnia Maj 16, 2017 w Dom i mieszkanie

Przepisy unijne wprowadzają wiele zasad dotyczących obiektów budowlanych dla instytucji użyteczności publicznej, pod kątem ułatwienia dostępu do nich osobom niepełnosprawnym i rodzicom z małymi dziećmi. Dostosowanie to polega na instalowaniu wind, murowaniu podjazdów i wytyczaniu miejsc, w których można pozostawiać wózki dziecięce. Dzięki temu matki lub ojcowie maluchów mogą załatwiać różne urzędowe sprawy zabierając dzieci ze sobą. Trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiedni wózeczek dla dziecka.

Wózki dziecięce są w rozmaitych modelach, rozmiarach i kolorach.
Wózeczek dla dziecka całkiem malutkiego pozwala na ułożenie go w wygodnej pozycji leżącej na materacyku o odpowiedniej miękkości. Rozkładana budka chroni od deszczu, śniegu lub nadmiaru słońca. Amortyzatory przy kołach i dobre ogumienie eliminują wstrząsy podczas jazdy, przez co wózeczek dla dziecka staje się dla niego bardzo komfortowy. Dla matki jest również wygodą, gdy wózeczek dla dziecka ma zamocowany pod spodem koszyk, lub pojemną torbę przy poręczy, może umieścić w nich zapasowe pieluchy, albo zakupy zrobione po drodze.
Wózki dziecięce muszą spełniać określone standardy jakościowe. Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo dziecka, a więc powinny być stabilne, dobrze wyważone, co zapobiega ich przewróceniu się na wyboistej drodze lub chodniku. Wszystkie części z jakich składa się wózeczek dla dziecka  mają być dobrze zespolone ale również łatwe do rozmontowania podczas przenoszenia lub czyszczenia. Tworzywo, z którego wykonuje się wózki dziecięce może być użyte, jeśli posiada odpowiednie atesty.
Bardzo wygodne są wózki dziecięce składane, przystosowane do przejazdów w środkach komunikacji miejskiej. Biorąc dziecko na kolana, można wózek złożyć i umieścić go w miejscu, gdzie nie będzie tarasował przejścia innym podróżnym. Są też wózki dla dzieci, które mogą jednocześnie służyć jako fotelik samochodowy. Odłącza się stelaż z kółkami a pozostałą część mocuje się na tylnym siedzeniu auta, zakładając dodatkowe zabezpieczenie dziecka podczas jazdy.
Ciekawostką są wózki dziecięce dla bliźniaków. Są ich rozmaite rodzaje; albo jeden obszerniejszy wózek, w którym wygodnie można ułożyć dwoje maluchów, albo składający się z dwóch oddzielnych gondoli na wspólnym podwoziu, z jedną poręczą do prowadzenia.
Dobre jakościowo wózki dziecięce to komfort dla dziecka i wygoda dla rodziców.

Zobacz też: Pościel dla dziecka do łóżeczka | https://senna-sowka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)