Zabawy ruchowe – najlepsza dziecięca rozrywka

Zabawy ruchowe – najlepsza dziecięca rozrywka

Napisany przez dnia Maj 16, 2010 w Pozostałe

Zabawy oraz gry ruchowe są niezaprzeczalnie tymi formami rozrywki, które będą dzieci radowały w największym stopniu. Każde dziecko posiada bowiem potrzebę wykorzystania nadmiaru niespożytej energii – ważne jest więc, aby mu to umożliwić. Zabawy ruchowe posiadają także inny plus, w dużej ilości ich przypadków nie jest potrzebny żaden rekwizyt – czasami wystarczający będzie kawałek sznurka, czy też starej opony, ciekawy pomysł i chęć wprowadzenia go w życie.

Pamiętać należy jednocześnie, że gry dla dzieci powinny być dostosowane do możliwości fizycznych i motorycznych dziecka, czym mniejsze bowiem tym trudniej będzie mu utrzymać równowagę, tym mniejsza będzie zwinność i koordynacja ruchowa, powinniśmy zwrócić na to uwagę. Warto także, aby dziecko miało możliwość bawienia się na miękkiej trawie, a nie na kamieniach, czy betonie – upadek bowiem na zielony dywan będzie o wiele mniej nieprzyjemny niż na twardsze powierzchnie.

Obojętnie jakiej zabawy, czy też gry byśmy nie wymyślili, ważne aby towarzyszył im ruch. Dzięki ruchowi bowiem rozwijają się dziecięce mięśnie zmuszone do ciągłej pracy, oprócz tego dziecko rozwija się pod względem motoryki ciała, zyskuje nowe umiejętności i doskonali te wcześniej już poznane. A co ważniejsze jest aktywne fizycznie, i skomasowana w małym ciele energia nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej tylko jest spalana i efektywnie wykorzystywana.

Pamiętaj, że pilnowanie i doglądanie dziecka jest bardzo ważne – nie narzucaj mu jednak wszystkich pomysłów i pozwól mu wprowadzać w życie własne pomysły oraz zabawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 z 0 głosów)