Zakup samochodu. Kredyt, pożyczka, a może leasing?

Zakup samochodu. Kredyt, pożyczka, a może leasing?

Napisany przez dnia Cze 22, 2017 w Biznes i ekonomia

Baz samochodu jak bez ręki, obecnie trudno sobie bez niego poradzić. Wieczorne zakupy, wyjazd nad jezioro, rodzinne wakacje czy po prostu odwiedziny znajomych – wszystkie te okoliczności wymagają od nas elastyczności czasu i mobilności. Na jaką formę pieniężną na zakup samochodu się zdecydować?

Najbardziej korzystna oferta – z pewnością ją znajdziesz

Wśród wielu ofert bankowych z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o kredycie samochodowym. Taka forma pozyskania pieniędzy na zakup auta jest jedną z najbardziej popularnych i przystępnych. Leasing samochodowy najczęściej wykorzystują spore firmy. Czym różnią się te dwie opcje? Czy istnieje inna droga, która umożliwi pozyskanie pieniędzy?

Pożyczki bez sprawdzania baz – najszybsza forma pozyskania pieniędzy na samochód

W przypadku, gdy bank nie chce udzielić kredytu, lub Twoja zdolność finansowa nie jest wystarczająca, warto zwrócić uwagę na pożyczki bez sprawdzania baz. Bazy najczęściej wykorzystuje się do monitorowania zadłużenia potencjalnych klientów. Pożyczki, które nie wymagają takiego prześwietlenia dobrze sprawdzą się w przypadku osób, które są w trakcie spłaty innego kredytu.

polski złoty

Leasing samochodowy – czym on właściwie jest?

Leasing najprościej ujmując jest przekazaniem praw przez właściciela na leasingobiorcę auta. Do wyboru masz dwie wersje leasingu: operacyjny i finansowy. Z takiej formy najmu pojazdu korzystać mogą nie tylko firmy, ale i osoby prywatne (leasing konsumencki):

  • leasing operacyjny – po upływie określonego wcześniej czasu umowy osoba spłacająca raty leasingowe może (ale nie musi) wykupić samochód za wyznaczoną kwotę,
  • leasing finansowy – wraz ze spłata ostatniej raty prawo własności samochodu przechodzi na leasingobiorcę.

W przypadku zdecydowania się na leasing niepotrzebne jest angażowanie sporych środków własnych. Opłaty leasingowe są niezmienne przez cały okres spłaty. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest możliwość przeniesienia kosztów napraw usterek, wynikłych niezależnie od spłacającego, na leasingodawcę.

Kredyt na samochód, czyli ułatwienie dla osób prywatnych

Decyzja o wzięciu kredytu na samochód zazwyczaj bierze się z tego, że mało kto jest w stanie zaoszczędzić tak spore sumy pieniędzy. Na ratunek takiej sytuacji przychodzą kredyty samochodowe. Co wpływa na atrakcyjność takiej oferty?

  • wartość samochodu,
  • wiek auta – oferta kredytowa dostępna dla aut, które mają najwyżej 10 lat, im auto starsze, tym większe odsetki kredytu,
  • wkład własny – im większy wkład własny, tym niższe odsetki,
  • okres spłaty zobowiązania – dłuższy okres kredytowania związany jest z większym kosztem dla kredytobiorcy.

Warto wiedzieć!

Przeczytałeś fragment pełnego artykułu. Przejdź na Banki 24 i czytaj dalej

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 z 1 głos)